جمعه, ۳ بهمن ۱۳۹۹، ۰۷:۴۰ ق.ظ

وبسایت تخصصی سواد رسانه

«فــــراپــــرده»

برای دعوت اساتید و ارتباط با مدیر موسسه تربیتی رسانه ای اسرا با این شماره تماس بگیرید :
09921069541

فراپیشنهاد

 • نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  وقتی سلمان خان سردار سلیمانی هند می شود!


  درآمدی بر سینمای هند همراه با نقداستراتژیک فیلم «تایگر زنده است»


  سلمان خان این بار در دل داعش...


  با تحلیل اختصاصی فراپرده از: 

  پرفروشترین فرنچایز تاریخ بالیوود

  جدیدترین و پرفروش ترین فیلم سلمان خان

  سیاسی ترین فیلم بالیوود در سال های اخیر

  برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه در جشنواره 2018 Filmfare

  همراه ما باشید ...

فرابازدید

نويسندگان

همراهان ما

پشت پرده گلوریتون و مهرداد رئیسی

 مقالات سواد انیمیشن فرامتن اختصاصی فراپرده

پشت پرده گلوریتون و مهرداد رئیسی

یادداشت استاد خوش منظر درباره پشت پرده سایت گلوریتون،  انجمن گویندگان جوان و مهرداد رئیسی:

گلوریتون (Gloorytoon) از مبهم ترین انجمن هایی است که سالهاست ذهن مرا درگیر خود کرده است.

سوال های بدون جوابی درباره انجمن «گویندگان جوان تهران» و مخصوصاً موسس آن مهرداد رئیسی که اکنون از ایران به امریکا فرار کرده است وجود دارد.

یکی از مهم ترین سوال ها این است: بودجه گلوری در طی این 13 سال ( یعنی از تیرماه 1384) از چه نهاد و سازمانی تامین شده است؟ هزینه تجهیزات و دستمزد دوبلور ها یکی دو میلیون نیست که بخواهد با هزینه شخصی مهرداد رئیسی تامین شود؛  البته فرضیه‌هایی مبنی بر متمول بودن پدر رئیسی وجود دارد که البته در حاله ای از ابهام است. ضمنا تا حدود 10 سال دوبله های این انجمن به صورت کاملاً رایگان در سایت های فارسی زبان و خود گلوریتون قرار داده می شد؛ و در حال حاضر هم هنوز دانلود آثار، رایگان است اما برای اینکه ظاهر را حفظ کرده باشند درگاه پرداختی نیز در کنار آن قرار داده اند تا درصورت تمایل از آنان حمایت کنیم! بنابراین تامین هزینه های این انجمن از فروش انیمیشن ها هم نبوده است....

و بسی جای تاسف است که صدا و سیمای عزیز ما نیز طبق شعار معروف ما ایرانی ها یعنی "مفت باشد، کوفت باشد" تمامی انیمیشن هایی که با دوبله این انجمن انجام می شد را در رسانه ملی پخش می کرد ( و همچنان می کند)؛ غافل از اینکه به این مسئله فکر کند شاید گلوریتون و مهرداد رئیسی مأموریت داشته است تا عمیق ترین مفاهیم فلسفی و الحادی را در قالب انیمیشن ها به کودکان بیاموزد؛ مفاهیمی مانند لیبرالیسم (اباحه گری) در انیمیشن یخ زده (Frozen)، فمینیسم در انیمیشن گیسوکمند (Tongled)، جبرگرایی (دترمنیسم ) در رالف خرابکار (Wreck Ralf) و صد ها عنوان دیگر که در کمپانی های یهودی-صهیونیستی مانند والت دیزنی (Walt Diseny)، برادران وارنر (WB) و ... تولید می شود. کافیست عبارات مختلفی را به انگلیسی درباره مفاهیم غیراخلاقی انیمیشن های دیزنی جستجو کنید تا متوجه شوید که خود غربی ها نیز به این مسئله پی برده اند.

کافیست کمی به دیالوگ ها و خصوصاً شعر ها با دقت گوش کنید تا متوجه موضوع بشوید که کودکان ما درحال فراگیری چه مفاهیم الحادی و کفرآمیزی هستند؛ شاهد دیگر بر این مدعا انتشارات بلک ول (Black well) دومین انتشارات بزرگ فلسفی دنیا بوده که مجموعه کتاب های And Philosophy را منتشر کرده است. این کتاب ها توسط جمعی از اساتید فلسفه دانشگاه های امریکا نوشته شده است؛ به این صورت که انیمیشن ها، سریال ها و فیلم های سینمایی را دیده و بازی های کامپیوتری را بازی کرده و مفاهیم فلسفی موجود را از آن استخراج کرده اند و در این مجموعه آورده اند.

بعنوان مثال یکی از آثاری که توسط این انجمن دوبله شده است و همچنان در صفحه اول اسلایدر سایت گلوریتون قرار دارد، انیمیشن یخ زده می باشد که جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین موزیک فیلم و چندین جایزه دیگر را در سال 2014 از آن خود کرده است.

شاید یکی از مأموریت های مهرداد رئیسی ترجمه قطعه شعر بسیار معروف "رهایش کن" بوده‌است؛ برای بهتر متوجه شدن واژه "مأموریت" خوب است بدانید شرکت والت دیزنی به دلیل اهمیت محتوای این قسمت، شعر را به 25 زبان زنده و غیر زنده دنیا (!) ترجمه و در اختیار دوبلور های کاراکتر قرار داده است؛ همچنین از پشت صحنه این قطعه کلیپی را با حضور خوانندگان آن به صورت رسمی منتشر کرده است.

https://www.youtube.com/watch?v=BS0T8Cd4UhA

مأموریت زمانی معنا پیدا می کند که والت دیزنی که انقدر به محتوای این شعر اهمیت میدهد و همچین پروژه ای را برای آن اجرا می کند، هیچ قدمی برای بخش فارسی آن بر نمیدارد... چرا که میداند امثال مهرداد رئیسی کار خود را خوب بلدند و روح لیبرالیسم (که به ظاهر اعتقاد اوست) را در شعر پیاده سازی و در قالب موزیک ویدئویی منتشر خواهد کرد.

قطعا با زبان ماندارین آشنایی دارید؟!

ای کاش این جریان درس عبرت شود برای مسئولینی که خواب هستند و ابداً دغدغه ای برای اعتقادات و منظومه فکری نسل آینده سرزمینمان، یعنی کودکان، ندارند.

و در آخر خوب است بدانید در روز های اخیر، مهرداد رئیسی ماهیت اعتقادی و فکری خود را (که در لابلای یادداشت بیان کردیم) منتشر کرد که برخی از فرضیه های ما را تائید کند! او در پست اینستاگرامی خود به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: 

بابت انتشار این تصویر عذرخواهی می‌کنم؛ هدف حفظ اصل صداقت در نقل مطالب است)

« چهلمین سالگرد انقلاب ایران رو‌به مردم فهمیده ایران تسلیت می گم.
چطور میشه با وجود بهانه سالگرداین انقلاب منحو87س، ساکت نشست و از کلاه بزرگی که سر مردم ایران رفت، حماقت بسیاری از مردم، تعصب، آخوند و افراد رادیکال موجود در اون کشور‌که مثل موریانه ریشه های فرهنگ، انسانیت و اعتبار یک ملت رو به نیستی کشوندن و همینطور از ظلم هایی که در این ۴۰ سال به مردم ایران با وقاحت تمام روا شده چیزی نگفت.
از اون عده ای که هنوز سر در آخور این جماعت دارن و از حرفهای من ناراحت میشن و میان کامنت می نویسن که ما پیج تو رو‌بخاطر دوبله هات دنبال کردیم و‌نه حرفهای سیاسی، خواهش می کنم از من نخوان مثل احمق ها، چشم رو‌هم بذارم و میزان نفرتم رو‌از این جماعت کثیف (آخوندها)، مذهبشون و تمام طرفداران ابلهشون ابراز نکنم.
از نظر من زمانی کور سوی امیدی برای نجات ایران ایجاد خواهد شد که مردم ایران، خودشون رو از قید مذهب و خرافات دینی رها کرده و به عقلشون، خوب بودن در زندگی و کمک به همنوع رو‌ی بیارن!
تا وقتی جوان های مملکت در عاشورا و‌تاسوعا سیاه پوش و‌ گِل مال، در دسته ها و هیئات عزاداری و‌خیابون ها دیده میشن، امیدی به رهایی از چنگ‌ و‌تفنگ ‌دین فروشان نیست!‌
هزاران بار به شرف نداشته خمینی و کل جماعت آخوندِ متحجرِ بی همه چیز، تف و لعنت!‌
این رو‌ از طرف تمام اون بیگناه هایی که توی این چهل سال به فرمان این آخوندها و عمال کثیفشون ( که متاسفانه باید قبول کرد که بسیاری از همین هموطنان ایرانی ما هستن ) آزار، اذیت، زندانی و کشته شدن هم گفتم.»

قطعا از مهره ای سوخته، توقعی بیش از این خزعبلات و مهملات نمی رود!

قطعاً این پست نیازی به جوابیه و اعلامیه ندارد!

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

باشد که بیدار شویم!

علیرضا خوش منظر
23 بهمن 1397

تعداد بازدید: ۴۲۵۹

دیدگاه ها (۲۵)

 1. سلام

  تحلیل خوبی بود....

  اگه اون پیج اینستا رئیسی رو اخر متن نمیزاشتید خیلی حرف سختی و بزرگی میشد حرفاتون، ولی خب از اینطور گارد گرفتنش نسبت به اسلام و دین و انقلاب و... میشه بقیه چیزا رو هم نتیجه گیری و تحلیل کرد... 

  انیمیشن های دیزنی که کاملا اوج اهداف پلید و مفسدانه شون معلومه... مخصوصا اگه یذره درباره کارفرما های دیزنی و هالیوودی و اینکه تهش به کجا وصل میشه کسی تحقیق کنه همچین ح-رفایی(اشاره به نظرات جذاب دوستان//:) رو نمیزنه! این حرفای با هیجان و عصبانیت زیادشون اصلا بزرگترین دلیل بر بی منطق حرف زدن و بی فکر حرف زدنشونه!! 

  من به شخصه 4 سال پیش عاشق این اهنگ فروزن شده بودم! و یه جورایی معتاد!! حفظش کرده بودم و مخصوصا دوبله ی قشنگی هم که داشت خیلی میخوندمش!!

  ولی خب الان که سنم بالاتر رفته و اطلاعاتم در این زمینه هم بالا رفته معانی اصلیش رو تشخیص میدم!!

  متاسفانه در  این عصر  هم که مجبوریم به همه چیزهایی که از هالیوود و کلن همه نشریات و منابع تبلیغاتی و فرهنگی غرب میاد با بدترین دید ممکن نگاه کرد... مخصوصا که کل رسانه هاشون دست یهود و ماسون و صهیون هست... و اینا هم که معلومه اهدافشون!! اصن یهودی بودن کارگردان یا حتی اعضای تهیه کننده یه فیلم یا مقاله یا... میتونه خو.دش به تنهایی یه ادله کافی بر شک کردن و مشکل دار بودنش باشه! 

  بازم ممنون از این مطالب مفیدتون که حداقل چشم خیلیا رو باز و برای تحقیق در این موضوعات مشوقشون میکنه. (:

 2. ممنون از مباحث خوبی ک در اختیار ما قرار دادید.

  من ک پاک گیج شدم چ کسی راست میگوید و چ کسی دروغ میگوید.خدا خودش داناست و حقیقت را میداند و باهمه با عدل برخورد خواهد کرد و هر کس ب جزای اعمالش میرسد.حال ایشان ک بزرگ ما بودن از بچگی چ خطایی کرده پای خودش و شرفش.

  بحث ما بد بودن کشور ایران یا بد بودن مذهب اصلی ایران نیست‌. تمامی ادیان الهی برای شناساندن اصل مهم زندگی انسان یعنی انسانیت اورده شدند تا راه راست و درست را ب ما ک گمراهی بیش نیستیم نشان دهند.

  بحث  امروزه مردم درباره بد نشان داده شدنمان در جهان است. کشور ما اینگونه نبود کشورکهن  ما در اوج قدرت بود و همانطور ک شما اشاره  کردید پس از اسلام دانشمندان زیادی داشتیم و در سیاست،عدالت،صنعت و نوآوری زبان زد همگان بودیم.

  امروزه مردم اشتباهات بعضی از بالایی هارا میبینند که  خود را پشت نقاب اسلام و درستکاری پوشانده اند

  این دردناکست .بخدای محمد (ص)

  آیا منظور محمد (ص) از اسلام اینی است ک هم اکنون اجرا میشود؟!

  • پاسخ:

   سلام دوست عزییز
   واقعا ممنون از نظرتون
   بله؛ صحبت شما درسته... تمام ادیان برای سعادت ما اومدن و به مرور تکمیل شدن. و اسلام کاملترین اونهاست
   صدالبته که ما خیلی با چیزی که پیامبر و امامان عزیزمون مد نظر داشتند فرق داریم ... ولی خب نمیتونیم از ریشه بگیم که این دین و دیانت درست نیست.
   اساسا هیچکس نمیتونه بدون دین باشه؛ حتی بی دینی خودش یه دینه !!! خدا تمام کسانی که پشت ظاهر دین قایم شدن و به اسمش دارن کارهای اشتباه میکنن هدایت کنه و اگر هدایت نمیشن رسوا و نابودشون کنه. ولی وظیفه ما هم هست که گناه یه مسلمان رو به حساب اسلام نذاریم.

 3. من الآن که دارم این مقاله رو میخونم تازه یادم افتاده بود که به زمان یه استودیویی بود به اسم گلوری که من باهاش خاطره داشتم و وقتی که میبینم مهرداد رئیسی واسه چی پاشده رفته واقعاً خیلی ناراحت میشم میگم کاش حداقل رئیسی بعد از اینکه رفت خارج سرشو میکرد تو لاکش تا شاید یه روزی برمیگشت ایران دوباره گلوری رو سر پا میکرد یا حداقل بعد از رفتنش گلوری سر پا میمون و به کارش ادامه میداد آخه واقعاً خیلی خوب دوبله میکردن حالا اینکه کارتون های دیزنی مورد داره یا مهرداد رئیسی پول بگیر اونا بوده به یه طرف من حرفای شمارو قبول دارم ولی این مقاله واقعاً برای متقاعد کردن بعضی ها واقعاً دلیل و مدرک کافی نداشت یه گله هم از شما داشتم من خودم انیمیشنFrozen یک و دو رو دیدم و واقعا آدم معتاد کارتون میشه مخصوصا قسمت اول اونم با دوبله گلوری حالا من سوالی که از شما دارم اینه که مثلاً معنی آهنگ The it go به کاپیتالیسم و کمونیست و ... ربط داره (مثلاً گفتم) چه تاثیری روی برادر کوچیکه من که از این چیزا سر در نمیاره داره آخه الآن چند روزه داره فروزن رو میبینه اونم روزی چند بار و اصلا تو باغ این مسائل نیست و من بعید می‌دونم که تاثیری روش داشته باش (هرچند که به مسئله تاثیرات این شعرا رو زمیر ناخودآگاه آگاهم) ولی به هر حال باهاتون حال کردم مخصوصا با جوابایی که به بعضیا دادین

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز... بله ما هم دوست داریم خودی هامون زیاد باشن! و جذب حداکثری داشته باشیم. ولی خب حیف که خیلی ها مسیرشون بدون تفکر جدا میکنند... و اشتباهات برخی رو به پای اصل مینویسند.
   نکته اساسی درباره این یادداشت اینه که ما درباره خیلی چیز ها به اصطلاح #مدرک نداریم و فکت و تحلیل داریم. باید مثل پازل کنار هم بچینیم و با عقبه ای که از دشمن سراغ داریم تحلیلشون کنیم... اینم یکی از اونهاست.
   و اینکه فرمودید چه طور میتونه روش تاثیر بذاره!؟
   خوبه درباره تاثیر رسانه ها بر ضمیرناخودآگاه یه تحقیقی بکنید. ذهن مفاهیم عمیق فلسفی رو درک میکنه در ناخودآگاهش و به مرور زمان روی نگاه خودآگاه ما به دنیا تاثیر میذاره
   بعنوان مثال: در انیمیشن ریو، همه ما دشمن اصلی رو #چوب_بر ها میدونیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! درحالیکه دشمن اصلی طبیعت کارفرمایان اصلی این چوب بر ها هستند.. که نظام سرمایه داری (کاپیتالیسم) باشه!
   به همین راحتی ذهن منحرف شد .....
   به نظرم مثال واضحی بود

   ولی بازم ممنون از نظری که دادید و لطفی که داشتید
   اینم بدونید ما برای حال گیری جواب دوستان عزیزمون رو نمیدیم.... دوست داریم کمکشون کنیم در مسیر فکر کردن.
   یاعلی
 4. سلام خسته نباشید. ای کاش به جای اینکه تمام توجهمون روی اشخاص و تعصب یا دشمنی باهاشون باشه به این حقیقت دقت کنیم که چه محصولی و با چه هدفی در اختیار کودکانمون قرار میگره و افکار و اینده اون رو تشکیل میده

  ممنون بابت مطلبتون باعث میشه به صورت اگاهانه تر با انیمیشن های خارجی برخورد کنیم

 5. سلام خیلی مممنون بابت روشنگری عالیتون من تا قبل از خوندن این مطلب فکر میکردم مهرداد رئیسی یه آدم خوبه که داره به ما خدمت میکنه🤦🏻‍♀️😂اما الان فهمیدم که چه اشتباهی میکردم خیلی خیلی ممنون👋🏻

 6. ایـــــــــــران

  سلام خدمت ادمین عزیز سایت.

  مطالب شمــــــا بسیار آموزنده بود و قطعا تاثیر مثبتی در فرهنگ و شناخت این مرد کثیف خواهد بود. من خودم قبلا به شخصه عاشق کار هاش بودم تا اینکه در اینترنت جستجو کردم و فهمیدم این ماجراش چی بوده.

  از مطالبتون ممنون

   

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیزم
   ممنون از لطفتون...
   امیدوارم موفق باشید
   و برای ما هم دعا کنید که مسیرمون رو درست ادامه بدیم!

 7. ببینید داریم در مملکتی زندگی میکنیم که ساده ترین اعمال اجتماعی مثل نقد کردن از ما سلب شده و داره میشه هرکسی عقایدی داره اما سرکوب این عقاید مارو به یک کشور دیکتاتوری  و منزوی تبدیل کرده جای تعجبی نداره که این آقا بخواد مهاجرت کنه .بدلیل وجود افرادی مثل شما که این سایتو تاسیس کردین  که قصد دارین عقاید متعصبانه و به دور از اندیشتونو رو به همه تحمیل کننین این مملکت هیچ وقت مملکت نمیشه . 

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیزم و ممنون بابت اینکه صادقانه نظرتون رو گفتید.
   خب، ببینید اینکه نقد کردن سلب شده رو دقیقاً نمیفهمم!! چون داریم میبینیم که مثلا اساتید دانشگاه های ما به راحتی اصل نظام رو نقد میکنن و کسی متعرضشون نمیشه. مثل زیباکلام!
   احساس میکنم این مسئله ای که فرمودید بر اثر تبلیغاتیه که تا به حال شنیدید... همه دارن هم دیگه رو نقد میکنن.. ولی میدونید بحث سر چیه!؟؟ توهین... توی هیچ جای دنیا توهین مورد قبول نیست. ما هم به آقای رئیسی توهین نکردیم و فقط تحلیل هایی درباره اتفاقاتی که میدیدیم گفتیم...
   و سوال بعد اینه که ما کجا داریم تحمیل میکنیم عقایدمون رو؟! یه سایت زدیم و داریم نظراتمون رو مطرح میکنیم. هرکس خواست فکر کنه و قبول کنه و هرکس نخواست عقایدش محترمه... اجباری در کار نیست
   و اینکه به دور از اندیشه هست هم کمی انصاف و منطق میطلبه که خب از نظرات دیگه و پاسخ هایی که داده شده قطعا مشخص میشه.
   بازم ممنون از نظرتون
 8. داداش پارکتو عوض کن

  یعنی گوز و به شقیقه خوب پیوند میدی

  خدا یه نعمتی به اسم عقل و یکی دیگه به عنوان وجدان بهمون داده

  امیدوارم از اولی از این به بعد استفاده کنی و دومی هم نخوابیده باشه

  اقای رییسی به یه ایران ثابت شده است و جزو بهترین خاطرات ما دهه هفتادی هاست

  بگید موافقت نکرد با شماها هم کاسه شه سر همین دارید براش میزنید 

  اب و پماد مفید برات

  • پاسخ:

   سلام عزیز
   نمیدونم چطور شما دقیقاً پیوند این دو عنصر رو دیدید؟! احتمالا با همون عنصر عقل مشاهده فرمودید!
   اما به هر حال؛
   خواب بودن یا نبودن... مسئله این است.
   رئیسی در رادیو جوان مشغوله.. جایی که از سرویسهای امنیتی امریکا بودجه دریافت میکنه برای اجرای پروژه های فرهنگی علیه ایران (برنامه های یوتیوب امیرفردین رو ببینید کسی که اصلا ربطی هم به انقلاب و جمهوری اسلامی نداره تا بفهمید ماجرا چیه؟! البته که به گفته های ایشون هم جاهایی نقد وارده ولی در کل) اونوقت خواب بودن ما یا شما مشخص میشه عزیز دلم.

   کسی منکر خاطره ساز بودن ایشون نشده. اما آیا دقت کردیم محتوای انیمیشن های والت دیزنی چیه؟! یا همین که خوشمون اومده کافیه؟؟؟!!!!! اگر دومی رو بگید حرفی ندارم و میگم موفق باشید. اما اگر بگیم دقت نکردیم، پس لطفا این کار رو انجام بدید. و فقط وبسایت های خارجی رو ببینید اصلا... نه ایرانی ها! مثل کامنسنس

   آب و پماد هم چشم... ممنون از توصیه‌تون...
   موفق باشید
 9. متاسفم براتون که وقتی جوابی برای گفتن ندارید نظر دیگران رو تو سایت منتشر نمیکنید.

  واقعا که.....

  • پاسخ:

   جواب شما منتشر شده است بزرگوار. عوامل سایت به عللی در جای دیگه ای مشغول هستند و مشغول پروژه جدید و بزرگی هستند. از تاخیر بوجود آمدده عذرخواهیم
  • پاسخ:

   خدا ما رو با عشقمون محشور کنه، شما رو هم با عشقتون!
 10. من از انیمیشن های والت دیزنی و همینطور دوبله های شاهکار گلوری و مهرداد رئیسی عشق، خانواده، صلح، امید، پشتکار، فداکاری، دوستی، انسانیت، گذشت، اعتماد به نفس، شجاعت، احترام، اتحاد، پایداری، انسانیت، محبت و ... رو یاد گرفتم و واقعا نمیدونم چطور میتونید به کمپانی بزرگ والت دیزنی این چرت و پرتارو بچسبونید فقط یه مدت بدون جبهه به این انیمیشن ها نگاه کنید کاملا متوجه میشید. با این متنی که از شما خوندم بدون شک بیش تر از قبل طرفدار مهرداد رئیسی خواهم بود چون میبینم انقدر کارش رو خوب انجام داده که شما حتی فکر میکنید دوبله هاش از طرف خود والت دیزنی انجام شده این کارش قابل ستایشه

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیزم
   کسی منکر مفاهیم خوب انیمیشن ها نشده. دقت کنید رویکرد ما چی بوده؟! همچنین کسی منکر هنر رئیسی نیست.

   بحث ما بحث فلسفه انیمیشن هست و تاثیراتش روی ضمیرناخودآگاه که یک مبحث بسیار پیچیده است که مستلزم مطالعات زیادی هست. کمپانی والت دیزنی هم در آثارش از فلسفه های مختلف استفاده کرده... و در این بین رئیسی عملاً مانند یک مهره بوده. که الان ماهیت خودش رو نشون داده. مگه اسلام چیزی غیر از عشق، خانواده، صلح، امید، پشتکار، فداکاری، دوستی، انسانیت، گذشت، اعتماد به نفس، شجاعت، احترام، اتحاد، پایداری، انسانیت، محبت و ... هست؟؟! چرا ایشون به طور کل مذهب رو عامل عقب موندگی و ... میدونه؟! سوال اینجاست.

 11. حالا چرا گیر دادید به مهرداد رییسی اینهمه فرزندان مسئولین ازجمله دختر خاتمی آمریکاست

  • پاسخ:

   هرکس باید وظیفه خودش در صنف خودش رو انجام بده.
 12. سلام

  ببین مشتی اینکه شما میای به من آدرس فیلم میدی که نشد جواب سوال من. بهتره شما اول بفهمی من چی پرسیدم بعد جواب بدی.

  من از شما پرسیدم مدرکت چیه که داری میگی اون شعر رو شرکت دیزنی ترجمه کرده و بدست دوبلوران انیمیشن رسونده؟؟ این فیلمی که شما به من آدرسشو دادی فقط یه سری دوبلور دارن این شعر رو به زبان های مختلف دوبله می کنن فقط همین!!

  و مگه کارنامه خانم کریستن لوپز کارنامه ی بدی بوده؟؟

  در ضمن من از شما میخوام که تک نک جمله ی شعر let it go  یا رهایش کن رو برام تفسیر کنی تا ببینم کجاش داره رو مخاطب تاثیر لیبرالیسمیمیزاره.

  و اینکه مگه زمانی که رییسی از ایران مهاجرت کرد چه اوضاعی براش خراب بود؟

  شما تو حرفات گفتی که رییسی فیلم های دوبله شده توسط گلوری رو رایگان در سایت گذاشته و برای اینکه ظاهر حفظ بشه درگاه پرداختی هم قرار داده. خب درحال حاضر گروه دوبلاژ تهران دابشو هم تمام انیمیشن هاشو رایگان قرار داده و درگاه پرداختی هم براش گذاشته پس باید بگیم اینکارش مشکوکه یا مثلا مهره ی آمریکاست؟؟

  انیمیشن های شرکت والت دیزنی هر کدام میلیون ها و تا میلیارد ها دلار فروش می رن اونوقت بنظر شما خانم جنیفر لی(کارگردان انیمیشن فروزن1و2) همچین پولی رو ول میکنه که بیاد روح لیرالیسمی کنه؟؟خودت یکم فکر کن.

  و یه چیز دیگه بالاخره تو خود آمریکا هم هستند والدینی که بچه هاشون براشون مهمن پس چرا تا الان کسی از دست این کمپانی شکایت نکرده؟ که از تولید این همه انیمیشن (که به قول شما برامون مضره) جلوگیری بشه. با توجه به اینکه نزدیک نیم قرنه که این شرکت داره فعالیت میکنه و تا الان 52 انیمیشن تولید کرده.

  شما که میدونی فلسفه انیمیشن frozen 2019 رو برام توضیح بده.

  • پاسخ:

   دوست عزیز صحبتی که درباره دوبله شدن توسط گلوریتون انجام شد یک تحلیله! این خیلی واضحه... از کنار هم گذاشتن یه سری اتفاقات؛ مثل پیوستن به رادیو جوان که از سازمان های امنیتی امریکایی بودجه دریافت میکنه. اینا نمیتونه اتفاقی باشه. (برای فهمیدن این موضوع میتونی به صحبت های امین فردین خبرنگار که در ایران هم نیست مراجعه کنی). انقدر هم این تحلیل ها دلیل واضح داره که نیازی به رسید دریافت وجه نباشه!!ضمنا فیلم رو هم پس درست آخرش رو ندیدید که نوشته بود کار دیزنی هست. لطفا اول درست ببینید بعد جواب بدید!! آیا فرق کانال رسمی یوتیوب با غیررسمی رو میشناسید؟!   ما منکر کم کاری صداوسیما نیستیم و به شدت خودمون بهشون انتقاد داریم. چرا که میذارن اینطوری بشه که استعدادهایی مثل رئیسی از این مملکت برن.


   طبیعتاً برای تحلیل یک موزیک ویدئو، یا فیلم باید فرصت مفصلی گذاشته بشه و مقدمات زیادی بیان بشه تا بتونیم خوب بفهمیمش.
   اینی که میفرمایید کجای شعر مشکل داره؟!
   نمیدونم چقدر از فلسفه لیبرالیسم اطلاع دارید. اما خود عنوان شعر که Let it go باشه به معنای اینه که نفس خودتو آزاد بذار ... از سنتی که درگیرش بودی به مدرنیسم برس و هرکاری که دوست داری بکن! خب شما به عنوان یک انسان عاقل قبول داری که همه محدودیت ها بد نیست؟ و اتفاقا خیلی از محدودیت ها نیازه؟! از طرفی جهش لیبرالیسم به سمتی داره میره که انسان ها رو عملا به حیوون بدل کرده. خصوصا زن ها رو. این انیمیشن ها برای دختران عملا ساخته میشه و وقتی دخترها خودشون رو به این معنی آزااااد کنن تنها مرد ها نفع میبرند!! چرا که از خداشونه. شاید به نظر انیمیشن مدافع حقوق زن باشه ولی در اصل داره بانوان رو به سمتی سوق میده که فمینیسم داد (بحث درباره فمینیسم بماند)


   رئیسی اوضاعش خراب نبود، ولی دیگه وقتش بود که بره و اونور خدمت کنه به اوپوزوسیون (فرهنگی-سیاسی). نمیدونم به چند دلار خریدنش، ولی خب باید خیلی بالا باشه !


   متن رو درست نخوندید. نوشته" در گذشته درگاه نبوده" درحال حاضر گذاشتند و اون هم اختیاری!
   یکی از علت هاش هم اینه که الان فرهنگش جا افتاده... الان من این گروه رو کاری ندارم (البته که احتمال ارتباطشون با رئیسی قطعا هست).


   روح لیبرالیسم و کاپیتالیسم با هم گره خورده عزیز دلم... به این جمله فکر کن و جنیفر لی و امثالهم و در کل هالیوود و دیزنی رو بشناس. کتاب زرسالاران یهود کمک میکنه. لطفا فقط یکم درباره هجمه ای که خود خارجی ها علیه انیمیشن های دیزنی درست کردند جستجو کنید. البته به انگلیسی. چون فارسی چیز خاصی پیدا نمی کنید.


   نکته بعد: عجیبه صحبت های شما واقعا. انگار نمیشناسید کلاً رفتار غربی ها رو ! و صد البته که تحقیق هم نکردید دربارش.

   وقتی حتی سیل زیادی از مردم معترض باشند نهایت جوابی که داده میشه اینه : خب نگاه نکنید!
   عین قضیه GTA V که در یک سری کشورها ممنوع شد و مثلا در امریکا تظاهرات شد و نهایتا مسئولین بازی گفتند که میتونن بازی نکنن!!!!!!!

   البته پدر و مادرهای دلسوز خارجی جدا از قسمتی از پیام های مثبت، نسبت به پیام این انیمیشن حتی اعتراض کردن و مثلا گفتن برای بزرگسالان ساخته شده... یا حاوی مطالب نامناسب است که اثر سوء تربیتی برای کودکان است. ( در وبسایت مشهور کامن سنس)


   Aside from the adorable characters and great music, the only other good thing is that one sister saves the other. There is cheating, using people, and shunning from parents all through it. It is not a movie that teaches your child that they can count on you and that it is ok to fall in love. It teaches that its ok to entertain feelings for another person when you are committed, and that people will use and abuse you if you give them the chance. Very very sad and very disappointed that people are so blinded by the glitz and publicity and don't really care about the messages that our children are seeing.


   موفق باشید.

 13. پس چرا نظر منو نذاشتی تو سایت؟؟

  چون جوابی براش نداشتین؟؟

  درسته که مهرداد رییسی یه سری حرفای بدی تو صفحش گذاشته ولی این دلیل نمی شکه هرکی از راه میرسه یه سری دروغ و خرافات بهش بچسبونه و به مردم قالب کنه.

  حرف حق تلخه میدونم......

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز!
   نظر شما در سایت منشر شده است. منتظر جواب مستدل شما هستیم !!!!
   البته بعد از خواندن کتاب "باب اسفنجی و فلسفه" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   موفق باشید
 14. سلام 

  من کاری ندارم که آقای رییسی چه اعتقادی داره اما شما با چه مدرکی میگی که شرکت دیزنی آهنگ السا رو به 25 زبان زنده و غیر زنده دنیا ترجمه کرده و به دست دوبلوراشون رسونده؟؟

  مگه کمپانی دیزنی الافه یا بیکاره که بیاد همچین کاری بکنه؟؟

  به فرض که همچین کاری کرد آخه تک تک دوبلور ها رو از کجا گیر اورده؟؟

  شما لابه لای حرفات گفتی رییسی ماموریت پیدا کرده که اون اهنگو با همون معنی خواسته به بچه ها بفهمونه.

  خب که چی؟؟ مگه اون اهنگ معنای بدی داشت؟؟

  اولا انیمیشن فروزن  آبان 92 اکران شده دوبلشم فوقش یک سال طول کشیده

  اما مهرداد رییسی سال 95 از ایران به آمریکا مهاجرت کرد.

  اگه یکم حساب کتابت قوی باشه مفهمی که رییسی دوسال بعد از دوبله فروزن از ایران رفت پس چطور به قول شما از آمریکا و شرکت هااای صهیونیستی مامووریت پیدا کرده با اینکه ساکن ایرانه؟؟

  دوما شما که از همه چیز با خبری ( از ماموریت های سری دیگران بگیر تا حقوق دوبلوران گلوری)

  پس چرا نمیدونی که صدا و سیمای ایران چرا انیمیشن های دیزنی با دوبله مهرداد رییسی رو تو شبکه هاش پخش میکنه؟؟

  شرکت والت دیزنی انیمیشن هایی با اعتقادات خودش میسازه 

  ولی هیچوقت اون انیمیشن هارو به ایران تحمیل نکرده یا کسی رو مجبور به تماشاشون نکرده به غیر از گلوری دوبلور های دیگه هم هستن که انیمیشن های این شرکتو دوبله و در شبکه های سیما پخش کردن

  شما مشکل داری نبین.

  راستی فروزن 2 هم پارسال اومده هیچ وصله ای براش ندارین؟؟؟

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه وقت گذاشتید و یادداشت رو خوندید
   بهتره قبل از اتهام زدن به بی مدرک صخبت کردن، خوب تحقیق کنی و بعد ایراد بگیرید. وقتی آخر اون ویدئو رو ببینید متوجه میشید که خود دیزنی ساخته!!!!! ضمن اینکه این عبارت رو توی اینترنت جستجو کنید:
   frozen in 25 languages تا ویدئو رو ببینید.
   دلیل دوم هم اینه که این ویدئو رو DisneyMusicVEVO  منتشر کرده! که قطعا برای حوزه علمیه قم نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   برای اینکه بفهمی اون آهنگ معنای بدی داشته یا نه، باید درباره لیبرالیسم تحقیق کنید دوست من. اباحه گری! و دلایل مردود بودن اون از نظر عقلی، عرفی و منطقی!
   همچنین شاعر این شعر رو بشناسید ! کریستن اندرسون لوپز که مشخصه کارنامه اش.

   نکته بعد:
   کسی که برای کاری ماموریت داشته باشه تا جایی که راه داشته باشه توی محل ماموریت میمونه و وقتی دیگه ببینه اوضاع داره خراب میشه برمیگرده به محلی که ازش حمایت میکردن. جیسون رضاییان هم سالها در ایران بود و در آخر ایران گیرش انداخت. اما این مهره (رئیسی) چون ماموریت فرهنگی داشته به این زودیا شناخته نمیشد و عملاً کار امنیتی ای هم انجام نداد که بخوان بگیرنش. ماموریتش فرهنگی بوده!!!
   دوبله های رئیسی و هزار بد تر از اون هم توی صدا و سیما پخش شده ولی علتش اینه که توی صداوسیما هم هستند هنوز کسانی که یا از روی غفلت یا از روی آگاهی دارن توی زمین دشمنِ فرهنگ اصیل این مردم نجیب کار میکنن.
   طبیعتاً اونا طبق اعتقاداتشون انیمیشن میسازن. و ما هم مجبور نیستیم ببینیم... این یادداشت یک نقد درون گفتمانی هست دوست من!
   ضمن اینکه بهتره یکم فلسفه انیمیشن بخونید و بعد درباره وصله داشتن یا نداشتن انیمیشنی صحبت کنید.
   شما رو ارجاع میدم به کتاب " باب اسفنجی و فلسفه "

   موفق باشید
 15. پفیوز نباشیم!

  عوضی دیوث توکه هیچی در مورد مهرداد رئیسی والت دیزنیو بقیه شرکت ها و اشخاص دیگه نمیدونی و انقدر اسکل هستی که نمیری یه نگاهی کنی که چرا مهاجرت کرده استاد مهرداد رئیسی الکی ور نزن . ایشون یه جمله معروفی داره میگه تقدیم به فارسی زبانان جهان. حالا تو امریکا یه شرکت تاسیس کرده برای صداگزاری انیمیشن و بازی رایانه و شعارش تقدیم به همه مردم جهانه. الکی قمپز در نکن که اینطوریو اونطوریه . به قول "Mey" مردم ایران خر نیستن ولی انگار بعضیا مثل امثال تو خرن.

  • پاسخ:

   سلام "پفیوز نباشیمِ" عزیز !
   ممنونم از این همه مهر و محبتی که نسبت به یادداشت داشتی!
   مشکلی نیست؛ من هیچی نمیدونم! اما شما که میدونی بفرمایید بودجه گلوری از کجا میومد؟ از کجا پول درآورد رفت امریکا؟! با چه پولی استودیو تاسیس کرد !!! و لطفا یه آمار هم از هزینه اجاره ملک تجاری در امریکا + هزینه ساخت یک استودیو بگیر سر راهت داری میای جواب بدی ... ممنون
   راستی فکر کنم طبیعیه وقتی فارسی دوبله میکنه که نمیگه تقدیم به تُرک زبانان جهان !!! 

   منتظر جواب های با سند و مدرکت هستم!

 16. ببین آقا/ خانوم هر کسی که میخوای باش یه چیز رو بگو ایران یعنی چی؟ هوم ایران یعنی اسلام؟ ایران یعنی آخوند؟ حالا یه چیز دیگه منظورت از فرهنگ ایرانی و مردم ایرانی چیه یعنی فرهنگ سنگسار و اعدام های وحشیانه و به ناحق؟ تو و امثال تو هیچ بویی از تمدن و عقل نبردین شماها یه مشت گوسفندید یه مشت طوطی که حتما به یک چوپان نیاز دارید و هرچی بگن رو تکرار میکنید. احمق!!! تو تو عمرت یه بار شک کردی؟ یه بار فک کردی؟ یک بار از خودت پرسیدی که این کارا یعنی چی چرا باید هرسال واسه عربی که حتی برای عرب ها هم مهم نیست و حالا سر جاه و مقام، مُرده لباس سیاه بپوشم و با یک زنجیر متصل به چوب بزنم رو شونم یا لخت بشم و انقد به سینم بزنم که خون بیاد یا حتی به طور مستقیم با جسم تیزی مثل قمه یا نمیدونم هر عنی که هست بزنم خودمو خونین کنم؟ نه البته که نه. تو جزو چهارپایانی.بدبخت و بی مغز بدون جوهره‌ی تفکر و اونقدر سست اراده هستی که یادت رفته بردگی زندگی نیست تو و امثال تو و نیای شما و همه‌ی باعث و بانی شما و مذهب و باور شما بیخودترین هایید شما بی ارزشید ارزش و هدف آدمی از وجود داشتن فکر کردن است اون چیزی هست که شما ندارید براس همین بی ارزشید. متعصبان و طرفداران جهل و خرافات!!! . ولی خب میدونید چیه اگه شما نبودید عاقل بودن ارزش نداشت.

   

  گالیله به کشیک هایی که اون رو به مرتد بودن محکوم کردن و حکم بر اعدام او دادند گفت:

  "فرض کنید دوست شما به شما ساعتی هدیه داده است ولی او به شما میگوید هروقت ساعت را خواستی بدانی بیا و از من بپرس"

   

  ساعت همون مغز هست. و ساعتی که نشون میده همون راه و روش زندگی هست و دوست همون خدا است. 

  • پاسخ:

   سلام عزیز دلم
   ممنونم از این همه لطفی که به من داشتید. واقعا وقتی میبینیم انقدر ادب و احترام و میل به گفتگو رو ذوق زده میشم! آخه میدونی، این ادبیات شما نشان از تاثیرات مثبت دین نداشتنه! من که به حال شما واقعا غبطه خوردم !!! ممنونم با سند و مدرک بسیار متعدد عقلی مبانی دین و مذهب رو رد کردی !!!!!!!

   در جواب به سوالاتتون،
   ایران نه به معنی اسلام است! ولی ایران حاضر، ایرانِ اسلامی است و ما درباره آن صحبت می کنیم.
   علیرغم میل باطنی (که حقیقتاً وطنم ایران را دوست دارم و به ایرانی بودنم افتخار و خدا را شکر می کنم چرا که دین می گوید: حُبُّ الوَطَنِ مِنَ الایمان ( دوست داشتن وطن از نشانه های ایمان است)) سوالی از محضرتان داشتم!) شما و امثال شما که انقدر از ایرانِ بدون اسلام حرف می زنید و معتقدید اسلام نه تنها باعث پیشرفت و بلکه باعث عقب ماندگی ایران شده است، لطفا 5 نفر دانشمند ایرانی قبل از اسلام را نام ببرید، آثار علمی آن ها را معرفی کرده و خدمات شاخص شان به بشریت که تا کنون پابرجاست نام ببرید !
   میدانم که پس از برخورد به این سوال، مخ جنابتان گیرپاچ کرده و یاتاقان زده اید! طبیعی است؛ شما برخلاف ادعایتان، نه درست فکر کرده اید و نه تحقیق! بروید و حقوق زن در ایران قبل از اسلام را مطالعه کنید تا بفهمید که اسلام چه خدمتی به ایران کرده است. کتاب "خدمات متقابل ایران و اسلام" نوشته متفکر بزرگ شهید مرتضی مطهری توضیحات خوبی در این باره داده است. هرچند شاید تعصبتان اجازه ندهد که کتاب های متفکرین دیندار را بخوانید!
   ضمناً اشتباه عده ای افراطیِ به ظاهر مسلمان را به پای اصل دین نوشتن، عین بی عقلی است؛ لطفا دین را از منابع اصیل آن بشناسید، نه از به ظاهر متدینین.

   و-بله، هم شک کردم، هم فکر کردم و هم راحتیِ نفسم رو در نظر نگرفتم.
   امیدوارم شما نیز اینطور باشید.

   راستی: کشیک به کسی میگویند که در زمانی از جایی مراقبت می کند؛ آن فرد مورد نظر شما "کشیش" است!
   این نشان از سطح بالای تحقیق شما درباره دین است.
   موفق باشید

 17. تناول کردن از جیب ج.آ می‌چسبه نه؟! با این حرفا چارتا امسال خودتونو قانع میکنین، مردم ایران خر نیستن اینو بفهمین، فرق یه هنرمند واقعی رو با دلقک تشخیص میدن. خدماتی که امثال مهرداد رئیسی ها به مردم کشورمون کردن بیشتر ازین حرفا ارزش داره، شماها هنرمند باارزش فراری میدین و گوسفندهای خودتونو تو صداوسیمای شیادتون نگه میذارین، بعد چهل سال بازم میگیم؛ مردم خر نیستن. 

  • پاسخ:

   میشه لطفا چند مورد از خدمات این خائن به مردم رو بفرمایید؟!؟! تلاش برای ایجاد تغییر فرهنگ مردم و لیبرالیزه کردنشون؟!!؟ فرار به امریکا و حقوق بگیر شدنشون از سرویس های جاسوسی ؟!؟ 
   بازم بگم؟

   ایشون فی سبیل الله دوبله میکردن؟!!؟ چرا رایگان بوده کاراشون؟ از جیب ملکه تناول کردن اتفاقا خیلی میچسبه دوست من !!!!  کسی صداوسیما رو تائید نکرد. اتفاقا ما هم نقد داریم... مردم خر نیستن ! بله .. برای همین هنوز انقلاب پابرجاست. وگرنه امثال شما مملکت رو به امریکایی ها تسلیم کرده بودند...
 18. باید بازداشت و به ایران منتقل و محاکمه بشه تا درس عبرتی برای بقیه هم باشه

  • پاسخ:

   اونقدر راه هم اهمیت نداره !!
   مهره سوخته ای بیش نیست الان...
   اما باید درس گرفت...
 19. با سلام از سایت خوبتون

  واقعا لعنت به این شبکه های  صهیونیستی که به هر شکلی دنبال صدمه زدن به ریشه ایران و ایرانی هستن. واقعا متاسفم برای مهرداد رییسی که آدم هنرمندی بود ولی بازیچه دست دشمنان ایران شد و عزت و شرفش رو به دشمنان ایران فروخت. اگر به این پستهای بیشرمانه اش ادامه بده امیدوارم مثل روح الله زم بازداشت و برای محاکمه به ایران منتقل شه.

  • پاسخ:

   سلام
   ممنون از شما
   لطف دارید
   خیلی ها در این راه بازیچه میشوند و خبر نمی شوند! خدا اون ها رو بیدار کنه!
   و اگر قابل هدایت نیستند همه رو به دست انقلابی ها نابود کنه ان شاءالله.

 20. باسلام. یعنی شخصی با این حجمه از حتاکیهای علتی علیه مقدس ترین شخصیت مذهبی و سیاسی کشور اجازه دارد برای صداو سیمای جمهوری اسلامی تولید محتوا کند؟؟؟ اگر صداسیما ازعهده ساده ترین گزینشهای اولیه نیروهاش بر نمیاد به نظرم درشو تخته کنه آسیب کمتری به کشور وارد میشه.

  • پاسخ:

   سلام؛
   ممنون از نظرتون🌺
   این شخص پس از گریز از ایران و پناهندگی این خزعبلات رو گفته... نه در حین کار در ایران. در حال حاضر هم در رادیو جوان (اینترنتی) که وابسته به یهود هست داره فعالیت میکنه و یه برنامه ساز شده اونجا !
   البته که به این خفت به نظرم نمی ارزید...
   نکته بعد، ضعف اصلی از مدیران میانی جامعه ماست؛ همونهایی که وظیفه دارند رصد کنند کسانی که تولید محتوا می کنند... البته که در این چند ساله حقیقتا شرایط بهتر شده.
   و نکته آخر: دوبله بحثی است که چندین سال برون سپاری میشده و داخل صدا و سیما انجام نمیشده. بنابر این نظارت مستقیم روی افراد وجود نداشته!
 21. من این آشغالو میشناسم دختر خالم میرفت گویندگی تو صادقیه این حیونم اونجا بود 
  • پاسخ:

   ممنون از نظر شما...
   فقط لطفا یکم به اعصاب خودتون مسلط باشید! کار دست خودتون میدیدا !!!!!!!!
 22. با سلام خدمت شما 
  قطعا وبسایت شما نقش مهمی در زمینه سواد رسانه ای داشته و خواهد داشت اما موضوعی که اهمیت داره اینه که این مطالب شایع و فراگیر بشه و فقط در یک سایت منحصر نمونه

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز
   از لطف شما ممنونیم
   پخش این مطالب دیگه دست مخاطبان عزیزمونو میبوسه!
   ما تمرکز رو سعی میکنیم بر تولید بذاریم

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

وبسایت تخصصی سواد رسانه

«فــــراپــــرده»

برای دعوت اساتید و ارتباط با مدیر موسسه تربیتی رسانه ای اسرا با این شماره تماس بگیرید :
09921069541

طبقه بندی موضوعی

فراپیشنهاد

 • نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  وقتی سلمان خان سردار سلیمانی هند می شود!


  درآمدی بر سینمای هند همراه با نقداستراتژیک فیلم «تایگر زنده است»


  سلمان خان این بار در دل داعش...


  با تحلیل اختصاصی فراپرده از: 

  پرفروشترین فرنچایز تاریخ بالیوود

  جدیدترین و پرفروش ترین فیلم سلمان خان

  سیاسی ترین فیلم بالیوود در سال های اخیر

  برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه در جشنواره 2018 Filmfare

  همراه ما باشید ...

فرابازدید

جدیدترین پست ها

نويسندگان

آخرین نظرات شما

RSS فراپرده در آپارات فراپرده در تلگرام فراپرده در سروش

هدایت به بالای صفحه