سه شنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۸، ۰۵:۵۸ ق.ظ

وبسایت تخصصی سواد رسانه

«فــــراپــــرده»

برای دعوت اساتید و ارتباط با مدیر موسسه تربیتی رسانه ای اسرا با این شماره تماس بگیرید :
09921069541

فراپیشنهاد

 • نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  وقتی سلمان خان سردار سلیمانی هند می شود!


  درآمدی بر سینمای هند همراه با نقداستراتژیک فیلم «تایگر زنده است»


  سلمان خان این بار در دل داعش...


  با تحلیل اختصاصی فراپرده از: 

  پرفروشترین فرنچایز تاریخ بالیوود

  جدیدترین و پرفروش ترین فیلم سلمان خان

  سیاسی ترین فیلم بالیوود در سال های اخیر

  برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه در جشنواره 2018 Filmfare

  همراه ما باشید ...

فرابازدید

نويسندگان

همراهان ما

۷

پشت پرده گلوریتون و مهرداد رئیسی

 مقالات فرامتن اختصاصی فراپرده نقد انیمیشن

پشت پرده گلوریتون و مهرداد رئیسی

یادداشت استاد خوش منظر درباره پشت پرده سایت گلوریتون،  انجمن گویندگان جوان و مهرداد رئیسی:

گلوریتون (Gloorytoon) از مبهم ترین انجمن هایی است که سالهاست ذهن مرا درگیر خود کرده است.

سوال های بدون جوابی درباره انجمن «گویندگان جوان تهران» و مخصوصاً موسس آن مهرداد رئیسی که اکنون از ایران به امریکا فرار کرده است وجود دارد.

یکی از مهم ترین سوال ها این است: بودجه گلوری در طی این 13 سال ( یعنی از تیرماه 1384) از چه نهاد و سازمانی تامین شده است؟ هزینه تجهیزات و دستمزد دوبلور ها یکی دو میلیون نیست که بخواهد با هزینه شخصی مهرداد رئیسی تامین شود؛ در ضمن اینکه تا حدود 10 سال دوبله های این انجمن به صورت کاملاً رایگان در سایت های فارسی زبان و خود گلوریتون قرار داده می شد؛ و در حال حاضر هم هنوز دانلود آثار، رایگان است اما برای اینکه ظاهر را حفظ کرده باشند درگاه پرداختی نیز در کنار آن قرار داده اند تا درصورت تمایل از آنان حمایت کنیم! بنابراین تامین هزینه های این انجمن از فروش انیمیشن ها هم نبوده است....

و بسی جای تاسف است که صدا و سیمای عزیز ما نیز طبق شعار معروف ما ایرانی ها یعنی "مفت باشد، کوفت باشد" تمامی انیمیشن هایی که با دوبله این انجمن انجام می شد را در رسانه ملی پخش می کرد ( و همچنان می کند)؛ غافل از اینکه گلوریتون و مهرداد رئیسی مأموریت داشت (و دارد) تا عمیق ترین مفاهیم فلسفی و الحادی را در قالب انیمیشن ها به کودکان بیاموزد؛ مفاهیمی مانند لیبرالیسم (اباحه گری) در انیمیشن یخ زده (Frozen)، فمینیسم در انیمیشن گیسوکمند (Tongled)، جبرگرایی (دترمنیسم ) در رالف خرابکار (Wreck Ralf) و صد ها عنوان دیگر که در کمپانی های یهودی-صهیونیستی مانند والت دیزنی (Walt Diseny)، برادران وارنر (WB) و ... تولید می شود.

کافیست کمی به دیالوگ ها و خصوصاً شعر ها با دقت گوش کنید تا متوجه موضوع بشوید که کودکان ما درحال فراگیری چه مفاهیم الحادی و کفرآمیزی هستند؛ شاهد دیگر بر این مدعا انتشارات بلک ول (Black well) دومین انتشارات بزرگ فلسفی دنیا بوده که مجموعه کتاب های And Philosophy را منتشر کرده است. این کتاب ها توسط جمعی از اساتید فلسفه دانشگاه های امریکا نوشته شده است؛ به این صورت که انیمیشن ها، سریال ها و فیلم های سینمایی را دیده و بازی های کامپیوتری را بازی کرده و مفاهیم فلسفی موجود را از آن استخراج کرده اند و در این مجموعه آورده اند.

بعنوان مثال یکی از آثاری که توسط این انجمن دوبله شده است و همچنان در صفحه اول اسلایدر سایت گلوریتون قرار دارد، انیمیشن یخ زده می باشد که جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین موزیک فیلم و چندین جایزه دیگر را در سال 2014 از آن خود کرده است.

یکی از مأموریت های مهرداد رئیسی ترجمه قطعه شعر بسیار معروف "رهایش کن" می باشد؛ برای بهتر متوجه شدن واژه "مأموریت" خوب است بدانید شرکت والت دیزنی به دلیل اهمیت محتوای این قسمت، شعر را به 25 زبان زنده و غیر زنده دنیا (!) ترجمه و در اختیار دوبلور های کاراکتر قرار داده است؛ همچنین از پشت صحنه این قطعه کلیپی را با حضور خوانندگان آن به صورت رسمی منتشر کرده است.

مأموریت زمانی معنا پیدا می کند که والت دیزنی که انقدر به محتوای این شعر اهمیت میدهد و همچین پروژه ای را برای آن اجرا می کند، هیچ قدمی برای بخش فارسی آن بر نمیدارد... چرا که میداند مهرداد رئیسی کار خود را خوب بلد است و روح لیبرالیسم (که همان اعتقاد قلبی اوست) را در شعر پیاده سازی و در قالب موزیک ویدئویی منتشر خواهد کرد.

قطعا با زبان ماندارین آشنایی دارید؟!

ای کاش این جریان درس عبرت شود برای مسئولینی که خواب هستند و ابداً دغدغه ای برای اعتقادات و منظومه فکری نسل آینده سرزمینمان، یعنی کودکان، ندارند.

و در آخر خوب است بدانید در روز های اخیر، مهرداد رئیسی ماهیت اعتقادی و فکری خود را (که در لابلای یادداشت بیان کردیم) منتشر کرد که تمامی فرضیه های ما را تائید کند! او در پست اینستاگرامی خود به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت: 

بابت انتشار این تصویر عذرخواهی می‌کنم؛ هدف حفظ اصل صداقت در نقل مطالب است)

« چهلمین سالگرد انقلاب ایران رو‌به مردم فهمیده ایران تسلیت می گم.
چطور میشه با وجود بهانه سالگرداین انقلاب منحو87س، ساکت نشست و از کلاه بزرگی که سر مردم ایران رفت، حماقت بسیاری از مردم، تعصب، آخوند و افراد رادیکال موجود در اون کشور‌که مثل موریانه ریشه های فرهنگ، انسانیت و اعتبار یک ملت رو به نیستی کشوندن و همینطور از ظلم هایی که در این ۴۰ سال به مردم ایران با وقاحت تمام روا شده چیزی نگفت.
از اون عده ای که هنوز سر در آخور این جماعت دارن و از حرفهای من ناراحت میشن و میان کامنت می نویسن که ما پیج تو رو‌بخاطر دوبله هات دنبال کردیم و‌نه حرفهای سیاسی، خواهش می کنم از من نخوان مثل احمق ها، چشم رو‌هم بذارم و میزان نفرتم رو‌از این جماعت کثیف (آخوندها)، مذهبشون و تمام طرفداران ابلهشون ابراز نکنم.
از نظر من زمانی کور سوی امیدی برای نجات ایران ایجاد خواهد شد که مردم ایران، خودشون رو از قید مذهب و خرافات دینی رها کرده و به عقلشون، خوب بودن در زندگی و کمک به همنوع رو‌ی بیارن!
تا وقتی جوان های مملکت در عاشورا و‌تاسوعا سیاه پوش و‌ گِل مال، در دسته ها و هیئات عزاداری و‌خیابون ها دیده میشن، امیدی به رهایی از چنگ‌ و‌تفنگ ‌دین فروشان نیست!‌
هزاران بار به شرف نداشته خمینی و کل جماعت آخوندِ متحجرِ بی همه چیز، تف و لعنت!‌
این رو‌ از طرف تمام اون بیگناه هایی که توی این چهل سال به فرمان این آخوندها و عمال کثیفشون ( که متاسفانه باید قبول کرد که بسیاری از همین هموطنان ایرانی ما هستن ) آزار، اذیت، زندانی و کشته شدن هم گفتم.»

قطعا از یک نفوذی که مهره ای سوخته شده است، توقعی بیش از این خزعبلات و مهملات نمی رود!

قطعاً این پست نیازی به جوابیه و اعلامیه ندارد!

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

باشد که بیدار شویم!

علیرضا خوش منظر
23 بهمن 1397

تعداد بازدید: ۱۴۶۹

دیدگاه ها (۷)

 1. باید بازداشت و به ایران منتقل و محاکمه بشه تا درس عبرتی برای بقیه هم باشه

  • پاسخ:

   اونقدر راه هم اهمیت نداره !!
   مهره سوخته ای بیش نیست الان...
   اما باید درس گرفت...
 2. با سلام از سایت خوبتون

  واقعا لعنت به این شبکه های  صهیونیستی که به هر شکلی دنبال صدمه زدن به ریشه ایران و ایرانی هستن. واقعا متاسفم برای مهرداد رییسی که آدم هنرمندی بود ولی بازیچه دست دشمنان ایران شد و عزت و شرفش رو به دشمنان ایران فروخت. اگر به این پستهای بیشرمانه اش ادامه بده امیدوارم مثل روح الله زم بازداشت و برای محاکمه به ایران منتقل شه.

  • پاسخ:

   سلام
   ممنون از شما
   لطف دارید
   خیلی ها در این راه بازیچه میشوند و خبر نمی شوند! خدا اون ها رو بیدار کنه!
   و اگر قابل هدایت نیستند همه رو به دست انقلابی ها نابود کنه ان شاءالله.

 3. باسلام. یعنی شخصی با این حجمه از حتاکیهای علتی علیه مقدس ترین شخصیت مذهبی و سیاسی کشور اجازه دارد برای صداو سیمای جمهوری اسلامی تولید محتوا کند؟؟؟ اگر صداسیما ازعهده ساده ترین گزینشهای اولیه نیروهاش بر نمیاد به نظرم درشو تخته کنه آسیب کمتری به کشور وارد میشه.

  • پاسخ:

   سلام؛
   ممنون از نظرتون🌺
   این شخص پس از گریز از ایران و پناهندگی این خزعبلات رو گفته... نه در حین کار در ایران. در حال حاضر هم در رادیو جوان (اینترنتی) که وابسته به یهود هست داره فعالیت میکنه و یه برنامه ساز شده اونجا !
   البته که به این خفت به نظرم نمی ارزید...
   نکته بعد، ضعف اصلی از مدیران میانی جامعه ماست؛ همونهایی که وظیفه دارند رصد کنند کسانی که تولید محتوا می کنند... البته که در این چند ساله حقیقتا شرایط بهتر شده.
   و نکته آخر: دوبله بحثی است که چندین سال برون سپاری میشده و داخل صدا و سیما انجام نمیشده. بنابر این نظارت مستقیم روی افراد وجود نداشته!
 4. من این آشغالو میشناسم دختر خالم میرفت گویندگی تو صادقیه این حیونم اونجا بود 
  • پاسخ:

   ممنون از نظر شما...
   فقط لطفا یکم به اعصاب خودتون مسلط باشید! کار دست خودتون میدیدا !!!!!!!!
 5. با سلام خدمت شما 
  قطعا وبسایت شما نقش مهمی در زمینه سواد رسانه ای داشته و خواهد داشت اما موضوعی که اهمیت داره اینه که این مطالب شایع و فراگیر بشه و فقط در یک سایت منحصر نمونه

  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز
   از لطف شما ممنونیم
   پخش این مطالب دیگه دست مخاطبان عزیزمونو میبوسه!
   ما تمرکز رو سعی میکنیم بر تولید بذاریم

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

وبسایت تخصصی سواد رسانه

«فــــراپــــرده»

برای دعوت اساتید و ارتباط با مدیر موسسه تربیتی رسانه ای اسرا با این شماره تماس بگیرید :
09921069541

طبقه بندی موضوعی

فراپیشنهاد

 • نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  نقد و بررسی کامل فیلم تایگر زنده است «Tiger zinda hai 2017»

  وقتی سلمان خان سردار سلیمانی هند می شود!


  درآمدی بر سینمای هند همراه با نقداستراتژیک فیلم «تایگر زنده است»


  سلمان خان این بار در دل داعش...


  با تحلیل اختصاصی فراپرده از: 

  پرفروشترین فرنچایز تاریخ بالیوود

  جدیدترین و پرفروش ترین فیلم سلمان خان

  سیاسی ترین فیلم بالیوود در سال های اخیر

  برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه در جشنواره 2018 Filmfare

  همراه ما باشید ...

فرابازدید

جدیدترین پست ها

نويسندگان

آخرین نظرات شما

RSS فراپرده در آپارات فراپرده در تلگرام فراپرده در سروش

هدایت به بالای صفحه